Переможець Чемпіонату світу з ралі FIA-2019

Hyundai Motorsport завоювала свій перший титул на Чемпіонаті світу з ралі (WRC), закінчивши сезон 2019 року на вершині рейтингу виробників. Титул був присуджений Hyundai Motorsport після 12 раундів, так як останній раунд у Кофс-Харбор, Австралія, був скасований через руйнівні лісові пожежі в штаті Новий Південний Уельс.

Hyundai на Чемпіонаті світу з ралі WRC | Соллі Плюс - фото 8

Рекорди Hyundai Motorsport
у Чемпіонаті світу з ралі WRC-2019

Hyundai на Чемпіонаті світу з ралі WRC | Соллі Плюс - фото 9

Hyundai на Чемпіонаті світу з ралі WRC | Соллі Плюс - фото 10

Шлях до перемоги в Кубку виробників WRC-2019

В цілому на шляху до тріумфу в Кубку виробників Hyundai Motorsport здобула чотири перемоги - Ралі Франція, Ралі Аргентина, Ралі Італія і Ралі Іспанія, і ще 13 разів пілоти команди займали призові місця.

Hyundai на Чемпіонаті світу з ралі WRC | Соллі Плюс - фото 11 Hyundai на Чемпіонаті світу з ралі WRC | Соллі Плюс - фото 12
Hyundai на Чемпіонаті світу з ралі WRC | Соллі Плюс - фото 13

Перемога на останніх секундах в ралі Франції

Гонка у Франції виявилася "золотою" для екіпажу Тьєррі Невілля і Ніколя Жільсуля. Спочатку події французького етапу Чемпіонату світу з ралі розвивалися не на користь бельгійського дуету. У третій, вирішальний день гонки, на ділянці Power Stage основний претендент на перемогу, Елфін Еванс, втратив лідерство. Цим скористався Тьєррі Невілль, який оформив першу перемогу команди Hyundai Motorsport в сезоні WRC-2019. Його партнери по команді, Дані Сордо і Себастьян Льоб, зайняли 4 і 8 місця, відповідно, що дозволило Hyundai Motorsport вийти на перше місце в Кубку виробників з 114 очками в запасі.

Hyundai на Чемпіонаті світу з ралі WRC | Соллі Плюс - фото 14

Розвиток успіху

Слідом за тріумфом у Франції, екіпаж Невілль/Жільсуль здобув другу перемогу поспіль на ралі Аргентини. Друге місце на цьому етапі зайняв дует Міккельсен/Джегер, а ще один екіпаж Hyundai Motorsport, Сордо/дель Барійо, став в Аргентині шостим. Це дозволило закріпити лідируючі позиції команди в Кубку виробників із 157 очками в активі.

Hyundai на Чемпіонаті світу з ралі WRC | Соллі Плюс - фото 15
Hyundai на Чемпіонаті світу з ралі WRC | Соллі Плюс - фото 16

Боротьба до переможного кінця

Перемога на іспанському етапі WRC-2019 лідируючого екіпажу Hyundai Motorsport Тьєррі Невілль/Ніколя Жільсуль, а також зайняті екіпажами Данні Сордо/Карлос дель Баррійо і Себастьян Льоб/Даніель Елена третє і четверте місця, відповідно, дозволили команді з Альценау закріпитися на першому місці в Кубку виробників з 380 очками в активі. Перемогу в Кубку виробників WRC, до якої Hyundai Motorsport йшла на протязі 7 років, команда оформила достроково - через скасування фінального етапу Чемпіонату світу з ралі, який повинен був відбутися 14-17 листопада 2019 року в Австралії.

Hyundai на Чемпіонаті світу з ралі WRC | Соллі Плюс - фото 17

Перша перемога Сордо

Спортивна драма, що розв'язалася на ралі Італії, коли переможець визначився лише на останніх секундах гонки, дозволила іспанському екіпажу Hyundai Motorsport Дані Сордо/Карлос дель Барійо відсвяткувати свою першу перемогу в складі команди, і другу - за весь час участі в Чемпіонаті світу з ралі. Перемога іспанського дуету і третє місце норвезького екіпажу Hyundai Motorsport Міккельсен/Джегер дозволили команді закріпити лідерство в Кубку Конструкторів, маючи в активі 242 очки.

Hyundai на Чемпіонаті світу з ралі WRC | Соллі Плюс - фото 18 Hyundai на Чемпіонаті світу з ралі WRC | Соллі Плюс - фото 19

Команда переможців

У цьому сезоні команда Hyundai Shell Mobis World Rally Team довела, що стратегія ротації екіпажів на різних етапах Чемпіонату світу виявилася вірною і саме вона стала ключовим аспектом в досягненні перемоги в Кубку виробників WRC-2019.

Здобувши три перемоги на Чемпіонаті світу з ралі-2019, бельгійський екіпаж Невілль/Жільсуль посів друге місце в особистому заліку. Свій вагомий внесок у командний успіх привніс іспанський дует Сордо /дель Барійо, відзначившись перемогою на італійському етапі WRC-2019. Три призових місця норвезького екіпажу Міккельсен/Джегер, так само як і призове місце французького дуету Льоб/Елена, здобуте їм на етапі Чемпіонату світу в Чилі багато в чому допомогли команді команда Hyundai Shell Mobis World Rally Team досягти історичного успіху.

Hyundai на Чемпіонаті світу з ралі WRC | Соллі Плюс - фото 20

"Hyundai Motorsport в повній мірі перейнялася духом Hyundai і нашого бренду надпотужних автомобілів N. Ми з натхненням спостерігали за становленням і першими успіхами команди протягом шести сезонів; і її вплив на серійні автомобілі Hyundai неможливо недооцінити."


Томас Шемера
виконавчий віце-президент і глава Групи по продуктовому розвитку Hyundai Motor Group

Молода команда, створена у 2012 році, що дебютувала в Чемпіонаті світу з ралі у 2014 році, і яка створила свої ралійні автомобілі і технології з "чистого аркуша", через сім років увійшла в аннали історії WRC як Переможець FIA World Rally Championship 2019.

Новий сезон 2020 обіцяє бути захоплюючим: в складі Hyundai Motorsport дебютує діючий чемпіон світу з ралі в особистому заліку, що, безумовно, посилить команду і загострить протистояння з іншими претендентами на чемпіонський титул.

Hyundai на Чемпіонаті світу з ралі WRC | Соллі Плюс - фото 21